"...Europa zrodziła się w pielgrzymce, a chrześcijaństwo jest jej językiem ojczystym". /J.W.Goethe/. Niech w sercach naszych zabrzmi radosna AVE pieśń, Niech nigdy nie ustanie pozdrowień AVE moc, Ty naszym hymnem stań się MODLITWĄ naszą bądź! AVE MARYJA woła cały świat - hymn Biura Pielgrzymkowego AVE. 15 sierpnia 2016  Biuro AVE obchodzi swoje "25"-te urodziny. Polecamy Bogu nasza prace i radości i dziękujemy za nieustanna opiekę - tym razem w sanktuarium Cudownego Medalika w Paryżu
Turystyka wyjadowa
sprzedaż online
Turystyka przyjadowa
sprzedaż online
sprzedaż online
Bilety Online
Bilety lotnicze
Bilety promowe
Znajdź pociągIzba Turystyki Pielgrzymkowej
Izba Turystyki Pielgrzymkowej
W 1996 roku powstała w Katowicach Izba Turystyki Pielgrzymkowej. Zrzesza służby sanktuaryjne, biura pielgrzymkowe, domy pielgrzyma, duszpasterstwa pielgrzymkowe, naukowców, pilotów specjalizujących się w obsłudze pielgrzymek.

Turystyka religijna wymaga wysokiej jakości usług, kwalifikacji i specjalistycznej wiedzy. Pielgrzymka to wyjazd w celu religijnym, najczęściej to nawiedzenie miejsc kultu religijnego, najważniejszy jest zatem cel duchowy, zapewnienie odprawiania codziennej eucharystii na szlaku pielgrzymkowym, później cel poznawczy i krajoznawczy. Pielgrzymka wymaga obecności kapłana z którym organizator pilot czy przewodnik współpracują.

Idea stworzenia ITP zrodziła się między innymi w Studium Pielgrzymki i Turystyki Religijnej przy Uniwersytecie Jagiellońskim oraz w Wyższej Szkole Języków Obcych w Częstochowie. Założycielami ITP są osoby zajmujące się organizacją pielgrzymek od lat: Pallotyńskie Biuro Pielgrzymkowe z Warszawy, Biuro Pielgrzymkowe "Viator" z Bydgoszczy, Biuro "Mistral" z Katowic, Biuro "Pielgrzym" z Opola, Biuro "Pellegrino" z Częstochowy, Biuro "Columb" z Katowic, Biuro Pielgrzymkowe "Ave" z Katowic.
Członkami honorowymi są sanktuaria z kraju i z za granicą oraz naukowcy zajmujący się turystyką pielgrzymkową.

Stowarzyszenie ITP posiada swój znak graficzny, każdy członek otrzymuje certyfikat, który ma być świadectwem świadczenia usług na wysokim poziomie. Siedziba ITP znajduje się przy lokalu Biura "Ave" w Katowicach.

Do zadań Izby należą między innymi: organizowanie kursów specjalistycznych, promocje ofert pielgrzymkowych na targach w kraju i zagranicą, organizacje targów turystyki religijnej, promocja polskich sanktuariów pielgrzymom z kraju i z poza niego.7261792 s aveski13464397 s avepolonia
AVE Touroperator

ul. Gawronów 23
40-527 Katowice

Polska // Poland

tel. /32/ 205 38 30
fax /32/ 205 38 28

Dział Obsługi
Sales Department
info@ave.turystyka.pl

Dział Organizacji Grup
Group Department
ave@ave.turystyka.pl

Godziny pracy biura

poniedziałek-piątek
8.30-16.30

wtorek
11.00-19.00


______________
Signal
Wiara

mus
   
 
strona główna dodaj do ulubionych wersja do druku napisz do nas
 
Ta strona wykorzystuje pliki cookies - korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Możesz zarządzać plikami cookies, zmieniając ustawienia w swojej przeglądarce internetowej.