"...Europa zrodziła się w pielgrzymce, a chrześcijaństwo jest jej językiem ojczystym". /J.W.Goethe/. Niech w sercach naszych zabrzmi radosna AVE pieśń, Niech nigdy nie ustanie pozdrowień AVE moc, Ty naszym hymnem stań się MODLITWĄ naszą bądź! AVE MARYJA woła cały świat - hymn Biura Pielgrzymkowego AVE. 15 sierpnia 2016  Biuro AVE obchodzi swoje "25"-te urodziny. Polecamy Bogu nasza prace i radości i dziękujemy za nieustanna opiekę - tym razem w sanktuarium Cudownego Medalika w Paryżu
Turystyka wyjadowa
sprzedaż online
Turystyka przyjadowa
Turystyka przyjadowa
sprzedaż online
sprzedaż online
Bilety Online
Bilety lotnicze
Bilety promowe
Znajdź pociągRok Życia Konsekrowanego 29 listopad 2014 - 2 luty 2016
Kalendarium Roku Życia KonsekrowanegoOgłoszony przez papieża Franciszka Rok Życia Konsekrowanego jest obchodzony w całym Kościele. Rozpoczął się w pierwszą niedzielę Adwentu, 30 listopada 2014 roku, a jego otwarcie było poprzedzone czuwaniem modlitewnym w Bazylice św. Piotra w dniu 29 listopada. Rok Życia Konsekrowanego zakończy się w dniu 2 lutego 2016 r. uroczystą Mszą św. sprawowaną przez papieża.

W Polsce Rok Życia Konsekrowanego zainaugurowano na Jasnej Górze w pierwszą niedzielę Adwentu. Do sanktuarium przybyły wówczas siostry, bracia i księża zakonni z całej Polski. Wzięli oni udział także w uroczystym Apelu Maryjnym na Jasnej Górze. Natomiast ci, którzy nie mogli przyjechać - w duchowej łączności z Rzymem i Jasną Górą rozpoczęli ten Rok w swoich wspólnotach.

Ważnym wydarzeniem Roku Życia Konsekrowanego będzie sympozjum zaplanowane na 21-23 kwietnia, które podejmie refleksję -wokół drogi, jaką przebyliśmy i drogi ku przyszłości”. W tym roku mija bowiem 50 lat od wydania soborowego dekretu -Perfectae caritatis” o przystosowanej do współczesności odnowie życia zakonnego.

Klasztory klauzurowe postanowiły ustanowić -sztafetę modlitwy”. Włączą się w nią poszczególne zakony kontemplacyjne, w wybranej przez siebie formie. Wiele wydarzeń zorganizują również parafie i diecezje - m.in. różne spotkania z osobami konsekrowanymi, pielgrzymki, olimpiada dla młodzieży, okolicznościowe katechezy itp.
Ważne jest by w tym czasie zbliżyć się do tych środowisk, w których żyjemy oraz otworzyć klasztory na innych. Będzie to też czas głębokiej refleksji nad tym, co otrzymujemy od Boga, by żyć z Nim i dla bliźnich. To też okazja, by pójść na egzystencjalne i geograficzne peryferie.

Papież Franciszek ogłosił rok 2015 Rokiem Życia Konsekrowanego w związku z 50-tą rocznicą ogłoszenia dekretu -Perfecta caritatis” Soboru Watykańskiego II z dnia 28 października 1965 r. Podczas zebrania sióstr przełożonych s. dr hab. Agata Mirek z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, przypomniała, że soborowy dekret o przystosowanej do współczesności odnowie życia zakonnego spowodował przełom w historii życia konsekrowanego, przyniósł trwającą do dziś postępującą odnowę, a także zapoczątkował głębokie przeobrażenia w samych wspólnotach zakonnych. W duchu tego dekretu zaczęły powstawać również nowe formy życia konsekrowanego.

Wiceprzewodnicząca Konferencji wyższych przełożonych wspomniała, że to właśnie w tym soborowym dekrecie po raz pierwszy użyto sformułowania -życie konsekrowane”. Wskazała też niektóre nowe i symptomatyczne jak na tamte czasy sformułowania. Jedno z nich to stwierdzenie, że -najwyższą regułą przystosowanej do współczesności odnowy życia zakonnego jest Ewangelia i naśladowanie Chrystusa”. Drugie zaś podkreśla, że najważniejszą postawą w życiu zakonnym nie jest własny wysiłek, lecz wiara w miłość, którą Bóg okazał powołanym - mówiła.

O owoce Roku Życia Konsekrowanego przełożeni zakonów żeńskich i męskich modlili się w środę podczas Mszy św. sprawowanej przez przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Przewodniczący KEP radził też, by w sytuacji niżu demograficznego i małej liczby powołań, nie ograniczać się tylko do modlitwy.

Oferta indywidualna

Oferta grupowa- na zamówienie
Kod: A-IT-9-BNPgr-154
NA ZAMÓWIENIE GRUPOWE154
ŚWIĘTE PERŁY PÓŁNOCNYCH WŁOCH

Terminy:

Ilość dni: 9 dni
Państwo: Wycieczka objazdowa
Profil wyjazdu: Pielgrzymka
Transport: Autokar
Wyżywienie: śniadanie, Obiadokolacja
Zakwaterowanie: Hotel
Cena od: 530 EUR /os
Na trasie: Garda, Bolonia, Portofino, Turyn, Oropa, Mediolan, Bardolino, Tarvisio, Maria Wörth,


Kod: A-IT-9-BNPgr-150
NA ZAMÓWIENIE GRUPOWE150
NIEZNANE SANKTUARIA PÓŁNOCNYCH WŁOCH

Terminy:

Ilość dni: 9 dni
Państwo: Wycieczka objazdowa
Profil wyjazdu: Pielgrzymka
Transport: Autokar
Wyżywienie: śniadanie, Obiadokolacja
Zakwaterowanie: Hotel
Cena od: 469 EUR /os
Na trasie: Colle Don Bosco, Maria Wörth, Wenecja, Ferrara, Bolonia, Siena, Turyn, Oropa, Altötting,
7261792 s aveski13464397 s avepolonia
AVE Touroperator

ul. Gawronów 23
40-527 Katowice

Polska // Poland

tel. /32/ 205 38 30
fax /32/ 205 38 28

Dział Obsługi
Sales Department
info@ave.turystyka.pl

Dział Organizacji Grup
Group Department
ave@ave.turystyka.pl

Godziny pracy biura

poniedziałek-piątek
8.30-16.30

wtorek
11.00-19.00


______________
Signal
Wiara

mus
   
 
strona główna dodaj do ulubionych wersja do druku napisz do nas
 
Ta strona wykorzystuje pliki cookies - korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Możesz zarządzać plikami cookies, zmieniając ustawienia w swojej przeglądarce internetowej.